Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on Paź 7, 2017 in Wskazówki modowe | 0 comments

Piękne, delikatne tkaniny, a tajniki dotyczące ich pielęgnacji

Piękne, delikatne tkaniny, a tajniki dotyczące ich pielęgnacji

Niektóre rodzaje sukienek są jak mgiełka i dlatego wymagają szczególnej troski i pielęgnacji. Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym z jej elementów jest pranie wyjątkowo wrażliwych materiałów, takich jak koronka czy jedwab. Przestrzeganie podstawowych zasad pozwoli z jednej strony na przedłużenie żywotności uszytych z nich wyrobów, z drugiej natomiast sprawi, że zawsze będą wyglądały ładnie i atrakcyjnie.

Jak prać sukienkę z koronki?

Koronki są tak delikatne, że przez chwilę nieuwagi bardzo szybko można narazić je na wszelkiego rodzaju zaciągnięcia i zahaczenia. Nie musi to być działanie o charakterze mechanicznym. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wystarczy moment nieuwagi i może to nastąpić nawet z powodu rozdwajającego się paznokcia. Pranie sukienki z koronki wymaga nie tylko odpowiedniego podejścia, ale także przygotowania specjalistycznych preparatów, o wyjątkowo delikatnym działaniu.

Sukienkę z koronki – o ile nie jest zbyt mocno zabrudzona ani poplamiona – należy prać ręcznie, stosując niejako chłodną kąpiel. Nie wolno mocno pocierać i zbytnio uciskać, ponieważ może dojść do zdeformowania fasonu. Piorąc sukienkę z koronki, trzeba mieć na uwadze wszystkie elementy, które mogłyby jej zaszkodzić i doprowadzić do powstania dziur. Chodzi przede wszystkim o zamki, dżety czy ostre guziki. W celu wysuszenia sukienki z koronki, najlepiej rozłożyć ją na ręczniki.

W trosce o piękny wygląd ekskluzywnej garderoby, czyli kilka słów na temat prania jedwabiu i sukienek z cekinami

Pranie jedwabiu powinno być poprzedzone godzinnym moczeniem w mleku. Dotyczy to szczególnie białych wyrobów, które wykazują tendencje do żółknięcia. Jeśli – zgodnie ze wskazówkami na metce – jedwab może być prany w wodzie, musi ona mieć letnią temperaturę, a prane wyroby należy lekko ugniatać. Ważne jest dokładne wypłukanie, które powinno być powtórzone klika razy.

Jak prać sukienkę z cekinami? Delikatnie, ostrożnie, lekko ugniatając. Nie wolno jej wyciskać, a co więcej, wieszać. Powinna być rozłożona na ręczniku, przy czym dobrze byłoby zwrócić uwagę na to, w jaki sposób układają się cekiny. Nie należy dopuszczać do tego, żeby cekiny odstawały od materiału, ponieważ w takiej postaci wyschną i trudno będzie przywrócić im pierwotny wygląd.

Niezależnie od tego, czy chodzi o sukienkę z koronki, z cekinami czy z jedwabiu, bezwzględnie trzeba zapoznać się z podanymi na metce wskazówkami. Ta lektura to a…b…c… właściwej pielęgnacji wyrobów i droga do zachowania ich pięknego wyglądu przez długi czas.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *