Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on Paź 29, 2018 in Misz Masz | 0 comments

Halloween na przestrzeni lat

Halloween na przestrzeni lat

W ostatnich latach, popularność Halloween staje się coraz większa, szczególnie wśród młodych ludzi. Kult horrowego klimatu, swoboda stylizacyjna, aura mroczności, grozy i tajemniczości, idealnie dopełniają zabawę. Sprawdźmy, jaki make-up na halloween królował w ostatnich latach.

W stylu meksykańskim

Niewątpliwie, popularny makijaż na halloween bazuje na meksykańskich motywach, które kojarzone są z tamtejszym świętem zmarłym. To przede wszystkim odwzorowanie czaszki występującej w formie tak znanej z tatuaży. Make-up ten stanowi swoiste połączenie motywu śmiertelnego, jaką jest czaszka, z wesołymi i pełnymi różnych kolorów malunkami. Tradycja dnia zmarłych w Meksyku jest bowiem zupełnie inna niż w Polsce. Meksykanie celebrują przejście do lepszego świata, co jest radosną nowiną. To właśnie dlatego, w tych wierzeniach motywów wesołych. Wizerunki czaszki łączone bywają z cukierkowymi i pastelowymi malowidłami. Często pojawiają się kolorowe motywy ornamentalne lub florystyczne.

Ponuro i groźnie

Dużą popularnością cieszą groźne i ponure makijaże odzwierciedlające horrorowe wizerunki kościotrupów. W tym trendzie królują dwa kolory: czarny i biały. Make-up podkreśla obecność śmierci oraz jej nieestetyczne obliże. Ta konwencja ma raczej straszyć, niż bawić. Pojawiają się tu wymalowane kości czy fragmenty rozerwanej skóry. Bardzo często stosuje się połowiczny uśmiech lub całkowity trupi uśmiech, w którym czaszka obdarta jest ze skóry i wyraźnie wymalowane jest duże uzębienie.

Ranny lub nieumarły

Kolejny trend, jaki wykorzystuje makijaż na halloween to motywy ukazujące znane z horrorów zoombie, czyli nieumarłych, których ciała stopniową się rozkładają oraz osób ciężko rannych. Pierwszy przypadek bazuje na bladej cerze, zwisających płatach skóry i elementach zgnilizny, drugi zaś emanuje świeżymi ranami ciętymi i rozlewającą się krwią. Uzyskiwane efekty muszą być możliwie jak najbardziej realistyczne.

Nie tylko strasznie

Na zabawach w stylu halloween można zobaczyć nie tylko straszne i upiorne makijaże. Pojawiają się także bardziej łagodne formy. Popularne są motywy związane ze stylem popart, czyli taki, które widocznie nawiązują do sztuki Andy’ego Warhola. W tej konwencji dana osoba nie stara się upodobnić do wiedźmy, upiora, zoombie czy chodzącej śmierci, a bardziej do postaci żywcem wyjętej z komiksowego świata.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *